Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Zobacz także:

RSS

Zobacz jak działają Fundusze Europejskie


Poniżej znajdziesz przykłady projektów i inwestycji realizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Innym się udało, Tobie też może się udać. 

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...20idź do:  

Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów

 

Projekt Wrocławskiego Centrum Badań to jedno z największych przedsięwzięć, które uzyskało dofinansowanie ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka i jednocześnie jedna z największych w Polsce inwestycji infrastrukturalnych w obszarze badań i rozwoju.

więcej

Toruń – Hanza nad Wisłą

 

W ramach projektu zostanie przeprowadzona modernizacja Ratusza Staromiejskiego, najważniejszego z muzeów toruńskich, prezentującego m.in. wielką kolekcję związaną z dziejami rzemiosła cechowego i handlu w Toruniu.

więcej

Prototyp tomografu nowej generacji do obrazowania komórek nowotworowych i miażdżycowych

 

Projekt dotyczy opracowania i konstrukcji tomografu do obrazowania stężenia tlenu w organizmach żywych, przy zastosowaniu nowej techniki detekcji RS EPR (Rapid Scan Electron Paramagnetic Resonance). Technika ta umożliwi monitorowanie komórek nowotworowych i miażdżycowych w przestrzeni 3D w czasie kilku sekund. 

więcej

Innowacyjne, małoinwazyjne metody chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno-neuro-mięśniowego człowieka

 

Celem projektu jest opracowanie oraz przygotowanie do wdrożenia w praktyce, innowacyjnych technologii medycznych (implant, instrumentarium, procedura) do chirurgicznego leczenia schorzeń - przede wszystkim kręgosłupa.

więcej

Nowa technologia produkcji opakowań w fabryce POLLENA S.A.

Nowa technologia produkcji opakowań w fabryce POLLENA S.A 

Celem projektu było wdrożenie przez Fabrykę Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. nowej technologii rozdmuchu COEX, pozwalającej na produkcję opakowań na płyny o dwuwarstwowej budowie ściany.

więcej

Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie

 

Projekt dotyczy zagospodarowania podziemi pod nawierzchnią krakowskiego Rynku Głównego na cele unikalnej trasy turystycznej, która obejmie rezerwat archeologiczno-architektoniczny, wystawy muzealne i szereg pokazów filmowych i prezentacji multimedialnych.

więcej

ECO Mobilność

ECO Mobilność 

Projekt zakłada opracowanie przyjaznych dla środowiska kompatybilnych systemów transportu miejskiego – lokalnego i osobistego do wykorzystywania przez wszystkich zainteresowanych użytkowników – w tym również osoby starsze lub niepełnosprawne.

więcej

BreastLife – pierwszy na świecie tester do wykrywania raka piersi

BreastLife – pierwszy na świecie tester do wykrywania raka piersi 

BreastLife - pierwszy na świecie, innowacyjny tester do wczesnego wykrywania patologii piersi u kobiet  metodą termografii ciepłokrystalicznej powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu 

W ramach projektu powstały dwa obiekty sportowe, dzięki którym mieszkańcy pogranicza zyskali miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Nowe inwestycje podnoszą także atrakcyjność przygranicznych miejscowości.

więcej

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski 

Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej atrakcyjnego turystycznie polsko-słowackiego regionu przygranicznego. Zmodernizowano infrastrukturę drogową prowadzącą do międzynarodowego przejścia granicznego Niedzica-Lysa nad Dunajcem.

więcej

Zwiększenie dostępu do edukacji artystycznej poprzez poprawę stanu infrastruktury ASP w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku 

Głównym celem projektu było podniesienie jakości oferty kulturalnej uczelni, zwiększenie poziomu wykształcenia społeczeństwa i dostępność studiów wyższych. Inwestycja miała na celu również podniesienie znaczenia ASP w Gdańsku jako ośrodka kulturalnego i artystycznego, a także zwiększenie atrakcyjności regionu poprzez efektywne wykorzystanie dziedzictwa kulturowego.

więcej

Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej

Centrum Mechatroniki, Biomechaniki i Nanoinżynierii Politechniki Poznańskiej  

Mechatronika, biomechanika i nanoinżynieria – to dyscypliny podejmujące wyzwania XXI wieku. Naukowcy poszukują technologii, które zwiększą konkurencyjność polskiej gospodarki. W nowym obiekcie w komfortowych warunkach kształci się ponad 4 tys. studentów. Do dyspozycji mają 8 nowoczesnych audytoryjnych sal wykładowych, 12 sal seminaryjno-ćwiczeniowych oraz prawie 100 laboratoriów.

więcej

Przebudowa drogi ekspresowej S8 odcinek węzeł Powązkowska – węzeł Marki (ul. Piłsudskiego)

Przebudowa drogi ekspresowej S8 odcinek węzeł Powązkowska – węzeł Marki (ul. Piłsudskiego) 

Modernizowana Trasa Armii Krajowej ma istotne znaczenie zarówno dla ruchu lokalnego, jak i tranzytowego. Droga przebiegająca przez Warszawę jest bowiem częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, łączącej Wrocław ze wschodnią granicą państwa w Budzisku.

więcej

Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej

Politechnika Gdańska 

Wyposażone w nowoczesne multimedia Centrum Nanotechnologii A to nowa inwestycja Politechniki Gdańskiej, której budowę dofinansowano z Programu Infrastruktura i Środowisko. W lutym 2013 r. nastąpiło oficjalne otwarcie.

więcej

Podniesienie jakości wysokospecjalistycznych procedur medycznych dla dzieci poprzez dostawę sprzętu medycznego dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie

Sprzęt medyczny w Instytucie Matki i Dziecka 

Dzięki modernizacji Zakładu Diagnostyki Obrazowej podniesiono standard wyposażenia w sprzęt medyczny, poprawiono skuteczność działań w stanach zagrożenia zdrowotnego. Możliwe będzie również utrzymywanie dobrego poziomu zdrowia populacji, szczególnie małych pacjentów makroregionu mazowieckiego.

więcej
strona:12345...20idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska