Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Zobacz także:

RSS

Zobacz jak działają Fundusze Europejskie


Poniżej znajdziesz przykłady projektów i inwestycji realizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Innym się udało, Tobie też może się udać. 

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12...2idź do:  

Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów

 

Projekt Wrocławskiego Centrum Badań to jedno z największych przedsięwzięć, które uzyskało dofinansowanie ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka i jednocześnie jedna z największych w Polsce inwestycji infrastrukturalnych w obszarze badań i rozwoju.

więcej

Toruń – Hanza nad Wisłą

 

W ramach projektu zostanie przeprowadzona modernizacja Ratusza Staromiejskiego, najważniejszego z muzeów toruńskich, prezentującego m.in. wielką kolekcję związaną z dziejami rzemiosła cechowego i handlu w Toruniu.

więcej

Prototyp tomografu nowej generacji do obrazowania komórek nowotworowych i miażdżycowych

 

Projekt dotyczy opracowania i konstrukcji tomografu do obrazowania stężenia tlenu w organizmach żywych, przy zastosowaniu nowej techniki detekcji RS EPR (Rapid Scan Electron Paramagnetic Resonance). Technika ta umożliwi monitorowanie komórek nowotworowych i miażdżycowych w przestrzeni 3D w czasie kilku sekund. 

więcej

Innowacyjne, małoinwazyjne metody chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno-neuro-mięśniowego człowieka

 

Celem projektu jest opracowanie oraz przygotowanie do wdrożenia w praktyce, innowacyjnych technologii medycznych (implant, instrumentarium, procedura) do chirurgicznego leczenia schorzeń - przede wszystkim kręgosłupa.

więcej

Nowa technologia produkcji opakowań w fabryce POLLENA S.A.

Nowa technologia produkcji opakowań w fabryce POLLENA S.A 

Celem projektu było wdrożenie przez Fabrykę Opakowań Kosmetycznych POLLENA S.A. nowej technologii rozdmuchu COEX, pozwalającej na produkcję opakowań na płyny o dwuwarstwowej budowie ściany.

więcej

Szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego w Krakowie

 

Projekt dotyczy zagospodarowania podziemi pod nawierzchnią krakowskiego Rynku Głównego na cele unikalnej trasy turystycznej, która obejmie rezerwat archeologiczno-architektoniczny, wystawy muzealne i szereg pokazów filmowych i prezentacji multimedialnych.

więcej

ECO Mobilność

ECO Mobilność 

Projekt zakłada opracowanie przyjaznych dla środowiska kompatybilnych systemów transportu miejskiego – lokalnego i osobistego do wykorzystywania przez wszystkich zainteresowanych użytkowników – w tym również osoby starsze lub niepełnosprawne.

więcej

BreastLife – pierwszy na świecie tester do wykrywania raka piersi

BreastLife – pierwszy na świecie tester do wykrywania raka piersi 

BreastLife - pierwszy na świecie, innowacyjny tester do wczesnego wykrywania patologii piersi u kobiet  metodą termografii ciepłokrystalicznej powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Badania w NeoLek

 

NeoLek jest najnowocześniejszym w Polsce interdyscyplinarnym laboratorium, w którym prowadzone są kompleksowe badania potencjalnych leków przeciwnowotworowych, a także opracowywane są własne preparaty i technologie wykorzystujące różne nośniki substancji leczniczych.

więcej

Zielone silniki

 

Powszechnie dostępne silniki na wodór to atrakcyjna wizja przyszłości systemów spalania, bez zagrażającej środowisku emisji dwutlenku węgla.

więcej

Innowacje pod ochroną

Innowacje pod ochroną 

Agencja Rozwoju Pomorza SA (ARP), korzystając ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka, przeprowadziła ogólnopolską kampanię informacyjno-promocyjną pn. „Okazja czyni złodzieja. Chroń swoją własność intelektualną przy każdej okazji”.

więcej

Przemysł lotniczy w światowej czołówce

Przemysł lotniczy w światowej czołówce 

Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego to jedyne w Europie laboratorium, w którym naukowcy mają do dyspozycji wszystkie technologie wytwarzania warstw żaroodpornych na krytycznych elementach silnika lotniczego.

więcej

W Międzyrzeczu piorą najczyściej

W Międzyrzeczu piorą najczyściej 

W Międzyrzeczu, nieopodal Zielonej Góry, zlokalizowano jedną z najnowocześniejszych na świecie pralni przemysłowej odzieży roboczej i ochronnej. Zastosowanie w niej zaawansowanych rozwiązań było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej

Ekologiczny design

Ekologiczny design 

Od kilku lat zauważyć można zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które wpływają nie tylko na wygląd mebli, ale i na wzrost ich funkcjonalności. Naprzeciw temu zapotrzebowaniu wyszła firma Calitan Furniture Factory.

więcej

Serwis ratujący życie

Serwis ratujący życie 

Młodzi przedsiębiorcy z oświęcimskiej firmy GPS Control stworzyli internetowy serwis wspomagający odnajdywanie osób zagubionych. Grupą docelową są opiekunowie pacjentów cierpiących na Alzheimera i inne schorzenia objawiające się zaburzeniami pamięci.

więcej
strona:12...2idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska