Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Zobacz także:

RSS

Zobacz jak działają Fundusze Europejskie


Poniżej znajdziesz przykłady projektów i inwestycji realizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Innym się udało, Tobie też może się udać. 

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu

Nowe obiekty sportowe na polsko-słowackim pograniczu 

W ramach projektu powstały dwa obiekty sportowe, dzięki którym mieszkańcy pogranicza zyskali miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Nowe inwestycje podnoszą także atrakcyjność przygranicznych miejscowości.

więcej

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski

Lepsza komunikacja: powiat nowotarski i preszowski 

Celem projektu była poprawa bezpieczeństwa i dostępności komunikacyjnej atrakcyjnego turystycznie polsko-słowackiego regionu przygranicznego. Zmodernizowano infrastrukturę drogową prowadzącą do międzynarodowego przejścia granicznego Niedzica-Lysa nad Dunajcem.

więcej

Trasy rowerowe na pograniczu polsko-niemieckim

Trasy rowerowe na pograniczu polsko-niemieckim 

W celu wsparcia aktywnej turystyki na obszarze powiatu Polickiego i powiatu Uecker-Randow wybudowano nowe ścieżki rowerowe i połączono w sieć już istniejące. Powstała trasa Pilchowo-Tanowo-Bartoszewo, wpisująca się w międzynarodowy szlak rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego, oraz wybudowano odcinek wzdłuż rzeki Uecker w ramach trasy Berlin-Uznam.

więcej

Rewitalizacja dworców w Drawsku Pomorskim i Groß Schönebeck

Rewitalizacja dworców w Drawsku Pomorskim i Gross Schonebeck 

Celem projektu był remont i przekształcenie dworców w dworce ekologiczne. Po modernizacji w budynkach zostaną także utworzone biura dla organizacji społecznych działających w obszarze ekologii, turystyki i kultury.

więcej

Budowa ścieżki rowerowej w ramach międzynarodowej trasy EUROVEL0 10

Budowa ścieżki rowerowej w ramach międzynarodowej trasy EUROVEL0 10 

Projekt miał na celu wybudowanie odcinków Ustronie Morskie - Kołobrzeg - Dźwirzyno oraz w Barth w ramach międzynarodowej nadmorskiej trasy rowerowej nr 10. Powstało 15 km ścieżek, co pozwoliło na połączenie miejscowości i włączenie ich do trasy stanowiącej atrakcyjny produkt turystyki transgranicznej.

więcej

Połączenie drogowe Osturnia-Niedzica

Połączenie drogowe Osturnia-Niedzica 

Po polskiej i słowackiej stronie wyremontowano drogi, które prowadzą do międzynarodowego przejścia granicznego Lysá nad Dunajcom – Niedzica. Dzięki temu tereny pogranicza są łatwiej dostępne, a trasa jest bezpieczna dla podróżujących. W ten sposób połączono ze sobą również atrakcje turystyczne – Osturnię, znaną z rusińskich zabytków architektury ludowej oraz XIV-wieczny zamek w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim.

więcej

W trosce o bezpieczeństwo transgranicznych turystów

W trosce o bezpieczeństwo transgranicznych turystów 

W związku z coraz większym ruchem turystycznym, nie tylko w okresie letnim, ale również w ciągu całego roku, w Czerwonym Klasztorze i Sromowcach Niżnych (które w ramach programu PHARE połączyła kładka przez Dunajec) zmodernizowana została trasa dla pieszych.

więcej

Nowa droga do słowackiego Bardejowa

Nowa droga do slowackiego Bardejowa 

W ramach projektu odnowiono historyczne połączenie między Polską a Słowacją, nieremontowane przez ponad 65 lat. Dzięki budowie drogi, dojazd z Jasła w Polsce do Bardejowa i uzdrowiska Bardejowskie Kupele na Słowacji został skrócony o blisko 20 kilometrów.

więcej

Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie

Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie 

W gminie Stryszawa nieużytkowany i niszczejący budynek dawnej leśniczówki, dworek pochodzący z połowy XIX wieku, wpisany do rejestru zabytków, został zrewitalizowany i stał się siedzibą „Beskidzkiego Centrum Zabawki Drewnianej” z ośrodkiem dokumentacyjnym, stałą ekspozycją oraz pracownią informatyczno-multimedialną.

więcej

Atrakcyjna przestrzeń miejska

Potok Haffnera w Sopocie 

Partnerzy projektu z Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Austrii, Włoch i Polski opracowali wspólną strategię tworzenia przestrzeni miejskich. Szczególny nacisk położono na sposoby zaangażowania wielu interesariuszy – władz lokalnych, projektantów, lokalnych firm i mieszkańców w proces kształtowania przestrzeni miejskiej.

więcej

Odra dla turystów

Port w Cigacicach 

Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie rzece żeglugowo-turystycznej funkcji, ale również promocja dorzecza Odry jako miejsca atrakcyjnego dla turystów.

więcej

Nowe drogi łączące Polskę i Słowację

 

Projekt polegał na modernizacji drogi wojewódzkiej nr 962 na trasie Jabłonka – Lipnica Wielka – Bobrov – Zubrohlava na terenie Polski i Słowacji. Nowe połączenie jest alternatywą do głównego połączenia drogowego między Polską a Słowacją w tym regionie wiodącego przez Chyżne.

więcej

Transgraniczna promenada nadmorska

Transgraniczna promenada nadmorska 

Pomiędzy Świnoujściem a Heringsdorf zaprojektowano i zbudowano trasę dla rowerzystów i pieszych wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Wraz z odcinkiem pomiędzy Heringsdorf a Bansin, jest to najdłuższa, licząca ponad 10 km, promenada nadmorska.

więcej


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska