Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


18-09-2015

Innopolis Wrocław otwarty dla firm

Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy powstał dzięki blisko 125 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka. Innopolis Wrocław to przestrzeń dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje.

Oficjalne otwarcie kompleksu wieńczy jeden z największych projektów Wrocławskiego Parku Technologicznego, realizowanych przy udziale funduszy europejskich.

W wyniku inwestycji powstało pięć nowoczesnych budynków: Alfa, Delta, Omega, Lambda i Sigma oraz 12 laboratoriów i prototypowni, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt badawczo-rozwojowy. Bogata infrastruktura pozwala na prowadzenie badań w wielu dziedzinach: od biotechnologii, medycyny i kriogeniki po mechanikę, IT czy chemię.

Jedno z laboratoriów Innopolis Wrocław

Fot. Wrocławski Park Technologiczny

We Wrocławskim Parku Technologicznym swoje siedziby ma 200 firm, które zatrudniają około 1,6 tys. pracowników. Wśród nich m.in. firma Techtra (też korzystająca ze środków Programu Innowacyjna Gospodarka), która na zlecenie Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, wytwarza elementy do Wielkiego Zderzacza Hadronów.

Łączna wartość projektu „Od Wrocławskiego Parku Technologicznego do Innopolis Wrocław” to blisko 183 mln zł.

Kompleks Innopolis Wrocław

Fot. Wrocławski Park Technologiczny

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska