Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


27-11-2015

Polska przedsiębiorcza

Projekt Droga do Polski Przedsiębiorczej, na który z Programu Innowacyjna Gospodarka przeznaczyliśmy 65 mln zł, dobiega końca. W efekcie powstała nowoczesna i prężnie działająca sieć kreowania przedsiębiorczości, która może być uznana za największą w Europie.

Ogólnopolski ekosystem wsparcia mikro-, małych i średnich firm, stworzony przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, obejmuje pięćdziesiąt Inkubatorów Przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów Business Link.

W ramach usług oferowanych przez sieć AIP przedsiębiorcy mogą m.in. wynająć powierzchnię biurową wraz z infrastrukturą, korzystać z usługi wirtualnego adresu, usług szkoleniowo-doradczych, a także uczestniczyć w licznych wydarzeniach networkingowych. Na start-upy gotowe do rozwoju własnych produktów na rynkach zagranicznych czeka program międzynarodowej akceleracji Ready to Go, umożliwiający wyjazd  do USA, Izraela, Wielkiej Brytanii lub Chin.

 

Siedziba Business Link w Warszawie

Siedziba AIP Business Link

 

Droga do Polski Przedsiębiorczej wsparła kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które odniosły rynkowy sukces. Jedną z nich jest opracowanie i produkcja przez firmę Phenicoptere innowacyjnego produktu kosmetycznego GLOV. Dzięki specjalnym włóknom rękawica GLOV zmywa z dużą dokładnością makijaż za pomocą samej wody, a produkt może być używany nawet przez 3 miesiące. Spółka Phenicoptere otrzymała tytuł Start-Up Roku 2012 w Polsce.

Dodatkowe informacje o projekcie Droga do Polski Przedsiębiorczej znajdziesz na stronie Polska Przedsiębiorcza.

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska