Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

RSS

Wiadomości / Szukaj

W Wiadomościach znajdziesz najnowsze informacje z zakresu Funduszy Europejskich - nabór wniosków, szkolenia, zmiany w dokumentach.

Od: wybierz datę

Do: wybierz datę

strona:12345...44idź do:  
22-12-2016

Konsultacje projektu zmiany rozporządzenia regulującego wsparcie dla ośrodków innowacyjności w Programie Innowacyjna Gospodarka

20 grudnia 2016 r. do uzgodnień międzyresortowych, opiniowania i konsultacji publicznych został skierowany projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie ośrodków innowacyjności w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
15-07-2016

Komisja Europejska zatwierdziła zmiany w Programie Innowacyjna Gospodarka

Komisja Europejska zaakceptowała zmiany w Programie Innowacyjna Gospodarka. Dotyczą one tabeli finansowej i wynikają ze zmiany podstawy certyfikacji wydatków z publicznych na całkowite wydatki kwalifikowalne.

więcej
21-06-2016

Photon - pierwszy robot, który rozwija się razem z dzieckiem!

Photon to inteligentny i interaktywny robot, który uczy dzieci kodowania. Jak powstał tak oryginalny i innowacyjny pomysł? Zwykło się mawiać, że sukces ma wielu ojców. Tak jest w przypadku tego wyjątkowego robota. Jego projekt powstał w głowach Marcina Joki, Michała Grzesia, Krzysztofa Dziemieńczuka, Michała Boguckiego, czyli czterech studentów Politechniki Białostockiej oraz Macieja Kopczyńskiego, ich wykładowcy.

więcej
22-04-2016
logo akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich”

Wydłużamy nabór atrakcji do Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Jeśli jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich i chcesz pokazać go szerszemu gronu w ciekawej formie – dołącz do nas! Wejdź na stronę www.dniotwarte.eu i zgłoś się!

więcej
21-01-2016

Centrum Turbin Gazowych już działa

Wczoraj otwarto Centrum Turbin Gazowych. Polska zyskała unikatowe na skalę europejską centrum badawczo-projektowe w zakresie nowych technologii napraw dla wszelkich typów turbin gazowych. Budowa obiektu jest elementem inwestycji współfinansowanej z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
11-12-2015

System digitalizacji akt dzięki Funduszom Europejskim

System Digitalizacji Akt (SDA) to innowacja w procesie zapoznawania się z aktami postępowania karnego. Prokuratura wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom usprawnienia procedur administracyjnych oraz powszechnej cyfryzacji. SDA ma wielowymiarowy wpływ na poprawę sytuacji uczestników postępowania. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 46,4 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.

więcej
27-11-2015
Logo Business Link

Polska przedsiębiorcza

Projekt Droga do Polski Przedsiębiorczej, na który z Programu Innowacyjna Gospodarka przeznaczyliśmy 65 mln zł, dobiega końca. W efekcie powstała nowoczesna i prężnie działająca sieć kreowania przedsiębiorczości, która może być uznana za największą w Europie.

więcej
06-10-2015

Premiera nowej edycji polskiej Syrenki

Dzięki dofinansowaniu z Programu Innowacyjna Gospodarka, kultowy polski samochód Syrenka będzie produkowany w Kutnie. W premierowym pokazie pojazdu uczestniczyła wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.
więcej
22-09-2015
Synchrotron z lotu ptaka

Krakowski akcelerator cząstek

Synchrotron – największe urządzenie badawcze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – jest już gotowy. To serce nowo otwartego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie. Wszechstronny ośrodek badawczy wraz z innowacyjną infrastrukturą powstał dzięki blisko 200 mln zł z Programu Innowacyjna Gospodarka.
więcej
18-09-2015

Innopolis Wrocław otwarty dla firm

Największy w Polsce kompleks laboratoryjno-biurowy powstał dzięki blisko 125 mln złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka. Innopolis Wrocław to przestrzeń dla małych i średnich firm, które prowadzą prace badawczo-rozwoje oraz inwestują w innowacje.

więcej
21-08-2015
Wykres danych

Efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Programu Innowacyjna Gospodarka

Ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz większa dostępność zasobów informacyjnych – to tylko niektóre efekty wdrażania 7 osi priorytetowej Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji w Programie Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (POIG).
więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
04-08-2015

Urzędy bliżej obywateli – rusza projekt „Obywatel”

Portal obywatel.gov.pl, podręcznik przyjaznego komunikowania się administracji z obywatelem, telefoniczna „Informacja dla Obywatela”, gdzie każdy może zapytać o procedury urzędowe i zgłosić do nich swoje uwagi – to elementy projektu „Obywatel”, który premier Ewa Kopacz zainaugurowała 31 lipca 2015 r.

więcej
31-07-2015

W niedzielę otwarcie bulwarów nad Wisłą!

Już od najbliższej niedzieli będzie można przechadzać się po zrewitalizowanych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Na spacerowiczów czeka deptak z zasadzonymi drzewami i kwiatami, pergole oraz tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na Wisłę i Stare Miasto. Jest też ścieżka rowerowa oraz miejsce do cumowania statków i łodzi.

więcej
14-07-2015

Kolejna decyzja Komisji Europejskiej zatwierdzająca wsparcie dla dużego projektu w Programie Innowacyjna Gospodarka

Komisja Europejska wydała decyzję potwierdzającą dofinansowanie ze środków UE dla projektu "Wprowadzenie innowacyjnych technologii w produkcji kompresorów Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o.". Dzięki realizacji tej inwestycji powstanie 253 nowych miejsc pracy, w tym 16 w dziale badawczo-rozwojowym (B+R) spółki.

więcej
Kategoria: Wiadomości
Dotyczy: Innowacyjna Gospodarka
strona:12345...44idź do:  


Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska