Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


31-07-2015

W niedzielę otwarcie bulwarów nad Wisłą!

Już od najbliższej niedzieli będzie można przechadzać się po zrewitalizowanych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Na spacerowiczów czeka deptak z zasadzonymi drzewami i kwiatami, pergole oraz tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na Wisłę i Stare Miasto. Jest też ścieżka rowerowa oraz miejsce do cumowania statków i łodzi.

Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” to unikatowy i nowoczesny produkt turystyczny oraz atrakcyjna przestrzeń miejska w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta.

 

deptak nad Wisłą

fot. UM Warszawa

Rewitalizacja bulwarów nad Wisłą to element projektu „Pedałuj i płyń”, który otrzymał blisko 18 mln zł dofinansowania z Programu Innowacyjna Gospodarka. W ramach przedsięwzięcia wybudowano Multimedialny Park Fontann, umożliwiający organizację widowisk „światło-woda-dźwięk”, a także utworzono i wyposażono trzy plaże miejskie: przy ZOO, Stadionie Narodowym, na wysokości Saskiej Kępy. Elementem inwestycji jest też 26 km szlak rowerowy wzdłuż Wisły, częściowo udostępniony już rowerzystom, oraz rewitalizacja Portu Czerniakowskiego.

panorama bulwarów z Zamkiem Królewskim w tle

fot. UM Warszawa

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie informatora europejskiego Miasta Stołecznego Warszawy.

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska