Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

Zobacz także:


11-06-2014

Telewizja

 

Programy telewizyjne

 

Telewizja Publiczna

 

Zobacz, jak zmienia się Polska dzięki Funduszom UE


Projekt składał się z dwóch komponentów. Pierwszym z nich był znany już widzom telewizyjnej Jedynki Wielki Test o Europie – widowisko telewizyjne, którego pierwsza edycja odbyła się jesienią 2012 roku. Podobnie jak w poprzednim roku w Teście wzięły udział zaproszone do studia znane i lubiane postaci estrady, sportu, literatury, telewizji i polityki, które zmierzyły się z serią pytań dotyczących Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich. Walczyli o nagrodę finansową, którą zwycięzca przeznaczył na wybrany przez siebie cel charytatywny. Emisja Testu odbyła się 27 maja 2013 r.

Kontynuację i uzupełnienie Wielkiego Testu o Europie stanowiło 20 wydań wyjazdowych programu „Kawa czy herbata?” emitowanych w maju i czerwcu 2013 roku. Zostały one zrealizowane w miejscowościach, w których dzięki Funduszom Europejskim zaszły szczególnie duże zmiany. Prezentowano w nich przeobrażenia w lokalnym biznesie, infrastrukturze, nauce, edukacji, kulturze. Najważniejszymi bohaterami audycji byli ludzie – miejscowi liderzy, bez których zmiany nie byłyby możliwe oraz osoby, na których życie Fundusze wywarły największy wpływ.


Okres realizacji projektu: kwiecień – lipiec 2013 roku

Strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

 

Szlakiem Gwiazd II


Projekt stanowił kontynuację i rozszerzenie cyklu audycji „Szlakiem Gwiazd” emitowanego w 2012 roku. W  nowej odsłonie przygotowano dodatkowe 16 odcinków, których premiery zostały wyemitowane na antenie TVP 1. W każdym odcinku tytułowa gwiazda zabierała telewidzów w podróż w swoje rodzinne strony. Opowiadała nie tylko o swoich wspomnieniach z dzieciństwa czy szczególnie ważnych dla niej miejscach, lecz pokazywała również zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Do udziału w programie udało się zaprosić całą plejadę tytułowych gwiazd m.in. Czesława Mozila, Roberta Więckiewicza, Jerzego Kryszaka, braci Cugowskich oraz Irenę Santor.

Telewidzowie mieli także niepowtarzalną szansę zaproszenia wybranej przez siebie gwiazdy, biorącej udział w pierwszej lub drugiej edycji projektu, do swojej miejscowości. Od lipca do września za pomocą aplikacji na Facebooku można było zgłaszać amatorskie filmy, prezentujące, jak dzięki unijnym środkom rozkwitają małe ojczyzny. Twórcy zwycięskiego filmu zostali nagrodzeni udziałem w szesnastym, finałowym odcinku serii razem z zaproszonym do odcinka aktorem - Zbigniewem Zamachowskim. Cykl cieszył się dużą popularnością, co przełożyło się na szereg dodatkowych emisji audycji w TVP Polonia, TVP Regionalna oraz TVP Historia.

Okres emisji audycji: lipiec - listopad 2013 roku

Projekt realizowany był przez producenta telewizyjnego, pana Filipa Jurzyka (Servi Media)

Strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

Projekt na stronie internetowej TVP Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

Projekt na kanale YouTube Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej


Celem projektu było pokazanie telewidzom, jak środki unijne przyczyniły się do wzrostu wartości kulturowej, turystycznej, infrastrukturalnej polskich regionów. Każdy z 16 odcinków programu poświęcono zmianom w innym województwie. Gospodarzami programów byli obcokrajowcy znani widzom z takich audycji, jak „Europa da się lubić” m.in. Steve Terrett, Kevin Aiston, Elizabeth Duda, Conrado Moreno, czy Holenderka Tamara Aagten-Margol oraz „Jaka to melodia?” – czyli obcokrajowcy na stałe związani z Polską. Razem z nimi telewidzowie poznawali poszczególne regiony, historie odrestaurowanych zabytków oraz nowopowstałych atrakcji, poszerzyli także swoją wiedzę na temat Funduszy Europejskich.

Okres emisji audycji: czerwiec – wrzesień 2013 roku

Projekt zrealizowany został przez Media Corporation Sp. z o.o.

Strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

Glob – Magazyn Nowości Naukowych


Projekt był adresowanych do widzów interesujących się innowacjami oraz śledzących nowe technologie i nowinki naukowe. Pokazywano w nim innowacyjne projekty finansowane z Funduszy Europejskich, w szczególności te z zakresu współpracy naukowców z przedsiębiorcami oraz nowoczesnej infrastruktury. W każdym z 12 odcinków programu telewidzowie mogli zapoznać się z 2 reportażami poświęconymi innowacyjnym projektom - przewodnikiem (lektorem) była sama Krystyna Czubówna. Zaprezentowano bardzo różnorodne projekty np. inteligentne pancerze, digitalizację przedwojennych filmów fabularnych, budowę biogazowni czy też wytwarzanie masełka lnianego.

Program był emitowanym na antenie TVP 1 (powtórki na TVP Polonia i TVP Regionalna).

Okres emisji audycji: lipiec - wrzesień 2013 roku

Projekt realizowany był przez producenta telewizyjnego, panią Agatę Balak (Agencja ORZEŁ)

Strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

Projekt na stronie internetowej TVP Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

Aktywni 50+


Magazyn „Aktywni 50+”, podobnie jak w ubiegłorocznej jego edycji, pokazywał ludzi po 50. roku życia, którzy dzięki Funduszom Europejskim odmienili swoje życie. Co tydzień na antenie wszystkich ośrodków regionalnych TVP telewidzowie mieli okazję zobaczyć dojrzałych i aktywnych ludzi, którzy mogą realizować swoje plany i marzenia przy wsparciu z unijnych dotacji. Dodatkowym źródłem informacji o dostępnych środkach, działaniach, projektach i konkursach skierowanych do osób w wieku 50+ była strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego.


Okres emisji audycji: maj - wrzesień 2013 roku

Eurowiadomości

„Eurowiadomości” to cykl audycji informacyjno-reportażowych, który w 2012 r. zyskał uznanie widzów ośrodków regionalnych TVP. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji składał się będzie z serwisu informacyjnego, magazynu i kończącego projekt raportu, poświęconych tematyce funduszowej. Trudne pojęcia z tego zakresu przybliżał telewidzom znany językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk.

Okres emisji audycji: maj - listopad 2013 roku

Strona internetowa projektu Link prowadzi do serwisu zewnętrznego


 

Jeden z dziesięciu

Wiedzę z zakresu Funduszy Europejskich można sprawdzić oglądając teleturniej "Jeden z dziesięciu", prowadzony przez Tadeusza Sznuka. Uczestnicy programu od listopada 2010 roku muszą zmierzyć się z kategorią Fundusze Europejskie i odpowiedzieć na pytania z tej dziedziny.

Widzowie poza sprawdzeniem swojej wiedzy w tym obszarze, mogą dowiedzieć się, gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich.

Okres emisji: od listopada 2010 roku 

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska