Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


28-11-2013

Telewizja - archiwum

 

Programy telewizyjne

Telewizja Publiczna

Wielki Test o Europie


Wielki Test o Europie

Projekt polegał na realizacji ogólnopolskiego testu wiedzy poświęconego Funduszom Europejskim. W widowisko zostali zaangażowani rywalizujący w teście artyści, sportowcy i politycy, m.in. Anna Wyszkoni, Beata Pawlikowska, Mateusz Damięcki i Elżbieta Jakubiak. Główną nagrodą było 20 tysięcy złotych, przekazanych następnie przez zwycięzcę – Adama Bielana – na cel charytatywny. Program zrealizowany został w formule dotychczasowych testów wiedzy w TVP, takich jak „Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” czy „Wielki Test z Historii”.

Emisja trwającego 90 minut testu odbyła się 1 października 2012 roku.

Cały program można obejrzeć na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie

Poziom 2.0. - Fundusze Europejskie - Kasa dla Was


Poziom 2.0. - Fundusze Europejskie - Kasa dla Was

Istotą projektu była emisja w kolejnych 25 odcinkach istniejącego programu dla młodzieży „Poziom 2.0” wątków pt. „Fundusze Europejskie – Kasa dla Was”. Obejmowały one materiały filmowe oraz rozmowy z zaproszonymi do studia osobami, którym udało się pozyskać pieniądze z Funduszy Europejskich.

Założeniem projektu było stworzenie możliwości poszerzenia wiedzy młodzieży o Funduszach Europejskich oraz o sposobach ich pozyskania i wykorzystania. Istotne było również pokazanie w programie młodym ludziom ciekawych, inspirujących na przykład do założenia własnego biznesu, inicjatyw zrealizowanych dzięki środkom unijnym. 

Program emitowany był na antenie TVP 2 w okresie kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-grudzień 2012 roku.

Strona projektu Strona otwiera się w nowym oknie

Wybrane felietony można obejrzeć na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie Youtube Strona otwiera się w nowym oknie.

Słoneczna róg Unijnej


Słoneczna róg Unijnej

Program „Słoneczna róg Unijnej” to cykl 13 audycji edukacyjnych dla najmłodszych widzów oraz ich opiekunów. W każdym z odcinków tematyka Funduszy przybliżana była w sympatyczny i dowcipny sposób przez kukiełkowego smoka Henryka oraz dwójkę jego młodych przyjaciół – Olę i Gerarda, gospodarzy programu.

Inwestycje sfinansowane ze środków unijnych oraz zmiany, jakie przyniosły, prezentowane były w materiałach filmowych. W każdym odcinku dzieci i smoka Henryka odwiedzała gwiazda (np. Łukasz Zagrobelny, Radosław Brzóska czy Cezary Kosiński), która włączała się do dyskusji na temat Funduszy Europejskich.

Program emitowany był na antenie TVP 1 w okresie od września do grudnia 2012 roku.

Projekt był realizowany przez firmę Events and Multimedia Małgorzata Niziołek.

Wszystkie odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Linia zdrowia

 

Linia zdrowia

 


Linia zdrowia

Projekt „Linia zdrowia” obejmował cykl 15 audycji publicystycznych umieszczonych w porannym programie „Kawa czy herbata” na antenie TVP 1. Audycje te łączyły elementy edukacyjne oraz porady dotyczące zdrowia. Promowano w nich również polskie osiągnięcia w dziedzinie medycyny, których dokonano dzięki inwestycjom współfinansowanym z Funduszy Europejskich. Każda z audycji składała się z reportażu filmowego poświęconego wybranej placówce i projektowi; całość kończył telefoniczny dyżur eksperta.

Okres emisji: wrzesień-grudzień 2012 roku.

Projekt był realizowany przez Spółkę Filmową s. c. Piotr Rostkowski i Sławomir Komorowski.

Szlakiem Gwiazd


Szlakiem Gwiazd

W ramach projektu wyemitowano 12 audycji, których bohaterami były znane i lubiane osoby, m.in. Daniel Olbrychski, Doda czy Robert Korzeniowski. Gwiazdy zabierały widzów w podróż w swoje rodzinne strony, by pokazać, jak ich miejscowości zmieniły się dzięki Funduszom Europejskim. Aby podkreślić te pozytywne zmiany, wspomnienia gwiazd o danych miejscach zostały zestawione z ich współczesnymi ujęciami.

Program emitowany był na antenie TVP 1 od czerwca do sierpnia 2012 roku.

Projekt był realizowany przez producenta telewizyjnego, pana Filipa Jurzyka.

Wszystkie odcinki programu można obejrzeć na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Eurowiadomości – ogólnopolski cykl programów informacyjnych o Funduszach Europejskich


Eurowiadomości – ogólnopolski cykl programów informacyjnych o Funduszach Europejskich

Projekt składał się z 28 audycji informacyjno-reportażowych, które obejmowały emisję serwisu informacyjnego, magazynu stanowiącego podsumowanie miesiąca oraz kończącego projekt raportu. Tematyka „funduszowa” przedstawiana była w plenerze, w miejscach realizacji projektów dofinansowywanych z Funduszy Europejskich. Dodatkowo trudne pojęcia unijne, takie jak alokacja, beneficjent czy absorpcja, wyjaśniał widzom prof. Jan Miodek.

Program emitowany był w okresie od maja do listopada 2012 roku na antenie TVP Info (sobota, 14.15), TVP Katowice (piątek, godz. 17.45) oraz TVP Polonia (poniedziałek, godz. 16.45).

 

Wszystkie odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Aktywni 50+


Aktywni 50+

Magazyn telewizyjny „Aktywni 50+” pokazywał ludzi po 50 roku życia, którzy odmienili swoje życie dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Bohaterami byli beneficjenci różnych programów operacyjnych. Dodatkowo dla widzów magazynu przewidziano dwa aktywizujące konkursy. Magazyn obejmował w sumie 16 audycji emitowanych w cyklu tygodniowym.

Stacje, w których emitowano audycje: TVP INFO (soboty godz. 11.00-12.00), TVP Kraków, TVP Rzeszów, TVP Kielce, TVP Gdańsk, TVP Lublin, TVP Szczecin (różne dni tygodnia godz. 17.00-19.30).

Okres emisji audycji: wrzesień-grudzień 2012 r.

Wszystkie odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Mam przepis na... pielgrzymowanie


Mam przepis na... pielgrzymowanie

Program „Mam przepis na… pielgrzymowanie” zachęcał widzów do wędrowania po Polsce. Przewodnikiem na pielgrzymkowym szlaku był ks. Przemek Kawecki, który na swoim rowerze wyruszył w drogę z Czerwińska, gdzie mieszka, do wielu ciekawych miejsc w Polsce.

Prowadzący program rozmawiał w miejscach, które odwiedził, z kapłanami, urzędnikami państwowymi, zwykłymi ludźmi i beneficjentami, a także z osobami „odpowiedzialnymi” za pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej i reprezentantami instytucji wdrażających fundusze unijne w regionie. Celem programu było ukazanie osób i miejsc, które odniosły sukces bezpośrednio i pośrednio dzięki Funduszom Europejskim.

Okres emisji programu: październik – grudzień 2012 roku.

PROJEKT: EUROPA


PROJEKT: EUROPA

Przygotowany przez TVP Agencję Produkcji Telewizyjnej projekt polegał na emisji 25 odcinków programu pt. „Projekt: Europa” na antenie TVP1.

Program był realizowany w formule spotkań dwojga fikcyjnych bohaterów w realnym świecie. Tymi bohaterami byli Pani Lodzia i Duda z serialu „Ranczo” (pracownicy serialowego urzędu gminy). Duda jako przedstawiciel młodego pokolenia, entuzjastycznie nastawiony do Funduszy Europejskich, przedstawiał Pani Lodzi i widzom różnorodne projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich, przekonywał, że lokalne społeczności i pojedyncze osoby mogą się rozwijać dzięki Funduszom Europejskim.

W programach były także promowane dofinansowane z Funduszy Europejskich kursy i szkolenia skierowane do różnorodnych grup społecznych i zawodowych. Przewodnikami w tym obszarze byli pracownicy instytucji wdrażających Fundusze Europejskie oraz eksperci.

Okres realizacji projektu: czerwiec – wrzesień 2011 r.

POLSKA EUROPEJSKA


POLSKA EUROPEJSKA

Projekt pt. „Polska Europejska”, przygotowany i realizowany przez firmę producencką FX/2 Mirosław Basaj, polegał na emisji 26 modułów tematycznych w każdy poniedziałek w programie „Kawa czy herbata” w TVP 1.

Prezentowane reportaże dotyczyły zarówno wielomilionowych inwestycji, jak i mniejszych przedsięwzięć realizowanych przez drobnych przedsiębiorców. Uzupełnieniem każdej audycji, była krótka wypowiedź eksperta, w której pojawiało się dużo ciekawych informacji i porad dla osób zainteresowanych sięganiem po Fundusze Europejskie.

Okres realizacji projektu: maj - listopad 2011 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

SZCZĘŚLIWA 13


SZCZĘŚLIWA 13

Projekt składał się z cyklu 13 audycji pt. „Szczęśliwa 13”, emitowanych w każdą środę w porannym paśmie „śniadaniowym” TVP 2. Program miał charakter reportersko-publicystyczny, a jego gwiazdą, była znana i lubiana prezenterka Katarzyna Dowbor.

Widzowie programu mogli zobaczyć ciekawe i różnorodne projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich. A na koniec każdego z odcinków udzielane były także cenne wskazówki dla osób zainteresowanych wykorzystywaniem Funduszy Europejskich.

Okres realizacji projektu: czerwiec – wrzesień 2011 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

 TWÓJ FUNDUSZ, TWOJA SZANSA II


TWÓJ FUNDUSZ, TWOJA SZANSA II

„Twój Fundusz, Twoja Szansa” – to druga edycja projektu realizowanego przez TVP Kraków.  Polegał on na emisji 16 audycji magazynu informacyjno – promocyjnego, przedstawiającego efekty wykorzystania Funduszy Europejskich oraz aktualne informacje o możliwościach sięgania po środki europejskie.

Program emitowany był w paśmie między 17.00 a 19.00 w 13 ośrodkach regionalnych TVP.

Każdy z odcinków programu był poświęcony innemu tematowi i składał się z reportażu, felietonu, informatora i zapowiedzi konkursów dla widzów. Cechą wspólną dla wszystkich części było pokazanie wpływu Funduszy Europejskich na poprawienie jakości życia konkretnych osób, z którymi widzowie mogli się utożsamiać. Program, był adresowany także do potencjalnych beneficjentów, poprzez zachęcanie do sięgania po dostępne jeszcze Fundusze Europejskie.

Okres realizacji projektu: kwiecień – sierpień 2011 r.

 


UNIEJÓW EUROPEJSKI

„Uniejów Europejski” to projekt realizowany przez TVP Kielce. Polegał on na emisji 16 odcinków mini-serialu, przedstawiającego rodzinę Funduszalskich przy ich codziennych obowiązkach oraz podróżach do miejsc, które zmieniły się dzięki Funduszom Europejskim. Rodzina mieszkała w Uniejowie Europejskim (wymyślonej miejscowości) i planowała realizację projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

Po każdym odcinku serialu pojawiały się szczegółowe informacje na temat możliwych do realizacji przedsięwzięć. Dodatkowo umożliwiony był kontakt z ekspertem, który odpowiadał na wszystkie pytania widzów dotyczące Funduszy Europejskich. Na potrzeby serialu powstała również strona internetowa ze wszystkimi odcinkami serialu oraz linki do portali internetowych instytucji wdrażających Narodową Strategię Spójności.

Okres realizacji projektu: sierpień – listopad 2011 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Laboratorium XXI wieku


Laboratorium Europejskie

Od sierpnia do listopada 2010 r. w każde poniedziałkowe przedpołudnie na antenie TVP1 można było zobaczyć program "Laboratorium Europejskie", dedykowany Funduszom Europejskim. W każdym z 12 odcinków przedstawiono  projekty naukowo-badawcze, technologiczne lub wdrożeniowe współfinansowane z Funduszy Europejskich wraz z praktycznymi efektami ich realizacji.

Dodatkowo w internecie powstała interaktywna platforma internetowa "Laboratorium Europejskie" z elemantami e-learningu oraz dodatkowymi materiałami nieemitowanymi na antenie.

Odcinki powtórkowe emitowano na antenie TVP Polonia.

Okres emisji audycji: sierpień - listopad 2010 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Kobieta z dotacją w tle


Kobieta z dotacją w tle

Od września do listopada 2010 r. widzowie TVP2 mogli zobaczyć w jaki sposób kobiety rozwiązują swoje problemy korzystając ze wsparcia Funduszy Europejskich. Ich aktywność podkreślona została dzięki zastosowaniu szybkiego i dynamicznego montażu.

Każdy z 20 odcinków, emitowanych codziennie od poniedziałku do piątku w porannym paśmie, opowiadał o innej bohaterce i innym projekcie.

Dla widzów programu uruchomiony został także specjalny adres e-mail, pod który osoby zainteresowane tematyką Funduszy mogły nadsyłać pytania.

Okres emisji audycji: wrzesień-listopad 2010 .

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Twój Fundusz, Twoja Szansa


Twój Fundusz, Twoja Szansa

To cykl 14 magazynów informacyjno-reportażowcyh, które od września do grudnia 2010 r. ukazywały się na antenach regionalnych oddziałów TVP (Kraków, Rzeszów, Lublin, Olsztyn, Kielce i Białystok).

Reportaże przedstawiały historie osób, które skorzystały z unijnego wsparcia, a zaproszeni do studia eksperci radzili, jak wyszukać i wykorzystać informacje na temat dostępnych form wsparcia. Uatrakcyjnieniem formuły programu były dwa konkursy z nagrodami.

Dla widzów przewidziane zostały również specjalne telefoniczne i korespondencyjne dyżury eksperckie.

Premierowe odcinki można było oglądać co tydzień, w paśmie między 18.00 a 19.20.

Okres emisji audycji: wrzesień-grudzień 2010 r.

 


Wędrówki z europlecakiem

Od połowy czerwca do września 2010 r., w każdy piątek ok. godz. 11.10 w TVP1 młodzi widzowie mogli obejrzeć, przygotowany specjalnie z myślą o nich, program podróżniczo-edukacyjny, który przybliżał im tematykę Funduszy Europejskich.

Gospodarzami każdego z 13 odcinków byli młodzi, sympatyczni prowadzący, którzy pod pretekstem wakacyjnej podróży przemierzali Polskę w poszukiwaniu ciekawych miejsc, które powstały lub prosperują dzięki unijnemu wsparciu.

Okres emisji audycji: czerwiec - wrzesień 2010 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

Euromapa Funduszy Europejskich

Projekt realizowany był we współpracy z Telewizją Publiczną w ramach programu "Kawa czy herbata".

Polegał na emisji serii krótkich materiałów informacyjnych o charakterze reportaży, pokazujących, w jaki sposób problemy, z którymi borykają się konkretni ludzie, mieszkający w określonych miejscach Polski, mogą być rozwiązane dzięki Funduszom Europejskim. Program prezentował zarówno materiały dokumentujące przykłady dobrych praktyk, jak i w syntetyczny sposób instruował jak przejść przez procedury pozyskiwania dotacji.

Okres realizacji projektu: listopad - grudzień 2008 r.

Eurofundusze. Pisz i zdobywaj!

Program realizowany przez TVP Gdańsk w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich"

Emisja programu w każdą sobotę o 18.30 od października 2008 do czerwca 2009 (reemisja  w ośrodkach regionalnych TVP: Olsztyn, Gorzów, Opole, Wrocław i Kielce).

Cykl audycji był adresowany do mikro, małych i średni przedsiębiorców oraz widzów zainteresowanych tematyką europejską (w grupie wiekowej 18-45 lat). Program miał na celu poinformowanie przedsiębiorców MŚP o Funduszach Europejskich, poprzez prezentowanie przykładów dobrych praktyk projektowych, objaśnianie kluczowych elementów procesu planowania i konstruowania wniosków projektowych. Po emisji każdego odcinka uruchomione były dyżury eksperta, który udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez widzów.

FEST – Fundusze Europejskie Startuj Teraz

Program realizowany przez TVP Katowice w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich"

Emisja programu w każdy poniedziałek o godz. 16.45 od października 2008  do maja 2009.

Program miał formę debaty uczniów szkół średnich regionu śląskiego, z zaproszonymi gośćmi. Gośćmi programu byli ludzie, którzy na co dzień mają do czynienia z problematyką funduszy europejskich: eurodeputowani, przedstawiciele urzędnicy instytucji regionalnych i centralnych. Dyskusja dotyczyła problemów, które interesują młodych ludzi planujących swoje przyszłe życie zawodowe i karierę.
Program podzielono na cztery grupy tematów: przedsiębiorczość, rynek pracy, edukacja i kultura, jednakże szczegółową tematykę debat określała sama młodzież. Zadając pytania ekspertom, młodzież dowiadywała się, jak inwestować eurofundusze w swoją przyszłość: kształcenie, własny biznes, ulepszanie otoczenia.

 TVN, TVN 24, TVN CNBC Biznes, TVN Style

 Dzień dobry TVN


Marzenia za Euro

To cykl 4 odcinków programu emitowanego w weekendowym wydaniu Dzień dobry TVN.

W programie opowiedziano o tym jak wykorzystać możliwości, jakie stwarzają Fundusze Europejskie. W grudniowych odcinkach zaprezentowano osoby, które postawiły na Fundusze Europejskie i spełniły swoje marzenia. Pokazano zarówno osobę młodą, przedsiębiorczą, kreatywną, która dotychczas pozostawała anonimowa, a jej wkład w rozwój lokalny był nieoceniony, jak również zaradną panią po pięćdziesiątce, dla której Fundusze Europejskie były szansą na spełnienie marzeń – posiadaniu własnego teatru lalek.

Kolejne odcinki programu emitowano w niedzielę 6.12.2009 r. i 13.12.2009 r. w części pierwszej audycji „Dzień dobry TVN” (8-30-9.00).

Słownik Funduszy Europejskich


Projekt realizowany we współpracy z TVN 24, TVN CNBC Biznes (grudzień 2008 – marzec 2009)

Seria 40 krótkich (nieprzekraczjących 1 minuty), programów, nadawanych kilkakrotnie w ciągu dnia i prezentujących ważne pojęcia z zakresu Funduszy Europejskich. Materiały miały charakter dynamicznych animacji, przy których tworzeniu wykorzystano możliwości nowoczesnej grafiki komputerowej. Emisji każdego z odcinków towarzyszył wyświetlany przez kilka sekund billboard z kampanii „Dobra informacja … na dobry początek” z odwołaniem do strony internetowej www.funduszeeuropejskie.2007-2013.gov.pl Odsyłacz

Polska pięknieje

Projekt realizowany we współpracy z TVN w ramach programu
"Dzień dobry TVN" (5 maja-22 czerwca 2008)

Cyk 7 programów obrazujących wybrane korzyści wynikające z istnienia w Polsce Funduszy Europejskich - ułatwienia komunikacyjne dla kierowców, możliwości realizacji zainteresowań przez młodzież, prowadzenie własnego biznesu, realizację celów społecznych, poprawę infrastruktury turystycznej oraz związanej z ochroną środowiska. W trakcie cyklu zaprezentowano też relację z I Forum Funduszy Europejskich i z XV Parady Schumana. Dodatkowo zrealizowano 6 weekendowych programów prowadzących widzów  śladami miejsc o wyjątkowych walorach turystycznych, które powstały  lub odzyskały dawną świetność dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich.

Program: „Damy Radę”

W programie można było uzyskać wiedzę, jak otworzyć własną firmę przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej i gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich. Prowadząca program Agata Jasińska dowiadywała się jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać dotację na złożenie firmy. W programie odpowiedziano kto w pierwszej kolejności może liczyć na wsparcie finansowe w ramach Programu Kapitał Ludzki (działanie 6.2) i jaka jest maksymalna kwota dofinansowania. Pokazano krok po kroku jak szukać informacji o Funduszach Europejskich.

 VIVA


Przyszły czasy na Eurasy


Projekt realizowany przez MTV NETWORKS POLSKA miał na celu uświadomienie młodym ludziom, jaki wpływ na ich życie i otoczenie mają Fundusze Europejskie, a także zachęcenie do bezpośredniego skorzystania z nich.

Na projekt składały się: emisja 8 odcinków programu emitowanych w stacji muzycznej Viva oraz uruchomienie interaktywnej strony internetowej na której znajdą się m.in. fotogalerie oraz 4 konkursy dla młodzieży.  W programach ekipa Vivy wyruszyła w Polskę w poszukiwaniu szkół i młodych aktywnych grup z ciekawym pomysłem na działalność, które otrzymały dotację na rozwój swojej działalności i zasobów (sale gimnastyczne, boiska, siłownie itp.), wyposażenie pracowni szkolnych, organizację zajęć dodatkowych, tworzenie kółek zainteresowań. Na stronie internetowej projektu widzowie mogli zgłaszać chęć uczestnictwa w programie – swoje bądź swojej szkoły.

Emisja w każdą niedzielę o godz. 21.00 (6.12.2009 r.,13.12.2009 r., 20.12.2009 r., 27.12.2009 r.).
Powtórki programu w każdy wtorek o godz. 20.00 lub piątek godz. 10.30.
Powtórki wszystkich odcinków cyklu można było też zobaczyć w okresie styczeń-marzec 2010 r.

Odcinki programu dostępne są na kanale Fundusze Europejskie w Polsce w serwisie YouTube Strona otwiera się w nowym oknie.

TV Biznes

Magazyn Eurolinia Plus

Program realizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej przy współpracy TV Biznes, w ramach „Konkursu dotacji na przeprowadzenie działań informacyjno-promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich".

Wszystkie programy dostępne są na portalu www.euroliniaplus.pl Odsyłacz (emisja styczeń – maj 2009).

Magazyn ”Eurolinia Plus” ma na celu informowanie potencjalnych beneficjantów gdzie, kiedy i jak można będzie składać wnioski o dotacje z funduszy strukturalnych. W każdym odcinku przedstawiane są kompleksowe informacje o źródłach wsparcia i instytucjach odpowiedzialnych za wdrażanie  pomocy europejskiej. Przybliżane są kolejne kluczowe aspekty skutecznej aplikacji.

Cykl telewizyjny adresowany do 10 grup, najczęściej wspieranych, potencjalnych beneficjentów. Poszczególne odcinki dotyczą przedsiębiorstw, organizacji i samorządu.


  

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska