Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich

16-12-2009

I edycja konkursu „Polska pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”


Spośród zgłoszonych projektów, dofinansowanych w latach 2004-2006, wybraliśmy takie, które są najefektowniejszymi ilustracjami przemian zachodzących w Polsce dzięki pomocy europejskiej i w największym stopniu podnoszą atrakcyjność turystyczną kraju. Konkurs obejmował siedem kategorii: „Zabytek”, „Rewitalizacja”, „Obiekt turystyczny lub gastronomiczny”, „Produkt promocyjny”, „Współpraca transgraniczna”, „Rozwój turystyki na obszarach wiejskich” i „Wydarzenie”.

Nagrodzone przedsięwzięcia stały się przedmiotem multimedialnej wystawy złożonej z siedmiu części, z których każda dotyczyła innego projektu, opisywała go i wizualizowała za pomocą zdjęć i filmów. Wystawę tę prezentowaliśmy na I Forum Funduszy Europejskich w Warszawie, w maju 2008, a następnie w siedzibie Komitetu Regionów w Brukseli w grudniu 2008 r. W najbliższej przyszłości będzie ona wyeksponowana na nowym terminalu warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina.

Projekty wyłonione w ramach konkursu „Polska Pięknieje – 7 cudów Unijnych Funduszy” były promowane w prasie, Internecie oraz pamiątkowym albumie, wydanym także w języku angielskim i niemieckim. O konkursie i zwycięskich projektach można przeczytać więcej na stronie: www.polskapieknieje.pascal.pl.

***

Laureaci I edycji konkursu „Polska pięknieje – 7 cudów unijnych funduszy”

  • Obiekt turystyczny/gastronomiczny:

Krakowski Zarząd Komunalny w Krakowie oraz  Stowarzyszenie „U Siemachy” za projekt „Utworzenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie”;

  • Wydarzenie:

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach za projekt „Wędrówki tradycji – turystyka kulturowa Euroregionu Niemen”;

  • Rewitalizacja:

Miasto Tczew za projekt „Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie”;

  • Produkt promocyjny:

PRESSO S.C. w Cieszynie za projekt „Design Alive!” żywa galeria designu;

  • Współpraca transgraniczna:

Miasto Kostrzyn nad Odrą za projekt „Baltic Culture and Tourism Route Fortresses”- Kulturowo-turystyczny szlak twierdz;

  • Rozwój turystyki na obszarach wiejskich:

Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem za projekt Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem;

  • Zabytek:

Miasto Wejherowo za projekt „Zachowanie i udostępnianie dziedzictwa Pomorza poprzez utworzenie Parku Kulturowego w Wejherowie”.

 

 

 





Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska