Menu

Bieżący katalog: VI edycja

Lista podkatalogów:

  • Listy
  • Katalog wyżej: Polska Pięknieje

    WYŚWIETL LISTĘ ARTYKUŁÓW W BIEŻĄCYM KATALOGU


    20-01-2014

    Polska Pięknieje - VI edycja konkursu

    Polska Pięknieje

    Ministerstwo Rozwoju Regionalnego po raz szósty wyróżniło najciekawsze projekty z obszaru turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji  powstałe dzięki unijnemu dofinansowaniu.

    Muzeum w Krakowie, renesansowy dwór w Szymbarku, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Chopina w Warszawie, termy w Uniejowie, polsko-czeski singltrek w Górach Izerskich oraz strefa rekreacji dla niewidomych dzieci w Owińskach – to nowe cuda Funduszy Europejskich – polskie atrakcje turystyczne o światowym potencjale. Najwięcej głosów Internautów zdobył Ogród Zoologiczny w Zamościu. Uroczysta gala wręczenia statuetek z udziałem minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej odbyła się 23 maja 2013 r. w Warszawie.

    Nagrody przyznane zostały w siedmiu kategoriach:

    • Rewitalizacja
    • Zabytek
    • Produkt promocyjny
    • Obiekt turystyczny (np.: hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)
    • Turystyka aktywna
    • Turystyka transgraniczna i międzynarodowa
    • Miejsce przyjazne dzieciom

    Lista laureatów i nominowanych w VI edycji konkursu
    "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

     

    Kategoria „Rewitalizacja”


    projekt „Utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie" – Beneficjent: Zarząd Budynków Komunalnych w KrakowieLaureat:
    projekt „Utworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie" – Beneficjent: Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie.

    Nominacje:

    • - projekt „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury kulturalnej Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na potrzeby Ośrodka Kultury Morskiej” - Beneficjent: Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku.

    - projekt „Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka” – Beneficjent: Konsorcjum Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

     

    Kategoria „Zabytek”

     

    projekt „Rewaloryzacja i remont renesansowego dworu obronnego w Szymbarku” – Beneficjent: Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów”Laureat: projekt „Rewaloryzacja i remont renesansowego dworu obronnego w Szymbarku” – Beneficjent: Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” (Gorlice).

    Nominacje:

    - projekt „Renowacja Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej – Perły Architektury Chasydów w Polsce – utworzenie Ośrodka Spotkania Kultur” – Beneficjent: Gmina Dąbrowa Tarnowska.

    - projekt „Rewaloryzacja Barokowego Ogrodu Branickich w Białymstoku-Etap I” – Beneficjent: Miasto Białystok.

     

    Kategoria „Produkt Promocyjny”

     

    projekt „Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie” - Beneficjent: Gmina KrosnoLaureat: projekt „Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie” - Beneficjent: Gmina Krosno.

    Nominacje:

    - projekt „Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego” - Beneficjent: Samorząd Województwa Pomorskiego i Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.

    - projekt „Utworzenie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki poprzez przebudowę Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu” – Beneficjent: Miasto Opole.


     

    Kategoria „Obiekt turystyczny”

     

    projekt „Dziedzictwo Chopina na szlaku Traktu Królewskiego w Zamku Ostrogskich w Warszawie” - Beneficjent: Narodowy Instytut FryLaureat: projekt „Dziedzictwo Chopina na szlaku Traktu Królewskiego w Zamku Ostrogskich w Warszawie” - Beneficjent: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

    Nominacje:

    - projekt „Galicyjski Rynek – budowa sektora miejskiego w Parku Etnograficznym w Sanoku” - Beneficjent: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

    - projekt „Wykonanie remontu konserwatorskiego i adaptacji na cele muzealne budynku przy ul. Franciszkańskiej 9 w Toruniu” - Beneficjent: Muzeum Okręgowe w Toruniu.

     

     

     

    Kategoria „Turystyka aktywna”

     

    projekt „UNIEJÓW - pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne” - Beneficjent: Gmina UniejówLaureat: projekt „UNIEJÓW - pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne” - Beneficjent: Gmina Uniejów.

    Nominacje:

    - projekt „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego” – Beneficjent: Województwo Łódzkie (Łódź).

    - projekt „Świętokrzyski Szlak Archeo-Geologiczny” - Beneficjent: Gmina Kielce.


     

    Kategoria „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa”

     

    projekt „Czesko-polski singltrek pod Smrkem w Górach Izerskich”- Beneficjent: Nadleśnictwo Świeradów, Gmina Świeradów Zdrój...Laureat: projekt „Czesko-polski singltrek pod Smrkem w Górach Izerskich”- Beneficjent: Nadleśnictwo Świeradów, Gmina Świeradów Zdrój, Gmina Nové Město pod Smrkem, Czeskie Lasy.

    Nominacje:

    - projekt „Transgraniczna promenada pomiędzy Świnoujściem i Gminą Heringsdorf” - Beneficjent: Gmina Miasto Świnoujście.

    - projekt „Kuchnia Pachnąca Tradycją” - Beneficjent: Gmina Miasto Augustów.


     

    Kategoria „Miejsce przyjazne dzieciom”

     

    projekt „Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz...Laureat: projekt „Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów OSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców Powiatu Poznańskiego” - Beneficjent: Powiat Poznański.

    Nominacje:

    - projekt „Rozbudowa parku miniatur w Inwałdzie przyczyniająca się do lepszego wykorzystania potencjału turystycznego I rozwoju oferty turystycznej małopolski” - Beneficjent: MWD SP. Z O.O. (Inwałd).

    - projekt „Przebudowa, rozbudowa i unowocześnienie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu” - Beneficjent: Miasto Zamość.




    projekt „Przebudowa, rozbudowa i unowocześnienie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu” - Beneficjent: Miasto ZamośW głosowaniu internautów najwięcej głosów zdobył projekt „Przebudowa, rozbudowa i unowocześnienie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu” - Beneficjent: Miasto Zamość.