Menu


13-11-2013

Akcja „Fundusze Europejskie. Polska korzysta” zakończona.

 

W ostatni weekend października, imprezą w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) zakończyliśmy ogólnopolską akcję promującą Fundusze Europejskie w regionach.


Logo akcji "Fundusze Europejskie. Polska korzysta"

 

Przez 4 miesiące odwiedziliśmy 16 miast w całej Polsce. Byliśmy w Łowiczu, Międzyrzecu Podlaskim, Żorach, Suwałkach, Malborku, Elblągu, Chełmnie, Kołobrzegu, Ciechanowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Leżajsku, Bochni, Wałbrzychu, Nysie, Wschowie i Wągrowcu. W każdym z odwiedzanych miejsc prezentowaliśmy zrealizowane dzięki Fudnuszom Europejskim projekty z różnych dziedzin: zdrowie, nauka i innowacje, infrastruktura i środowisko, kultura i zabytki.

Odwiedzający mogli zobaczyć pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń, skorzystać z symulatora jazdy na nartach, cyfrowych wizualizacji, multimedialnych gier i zabaw. Na zainteresowanych czekały również warsztaty plastyczne i fotograficzne oraz praktyczne pokazy udzielania pierwszej pomocy.

W każdym z odwiedzanych miast w ramach akcji odbywały się wojewódzkie finały „Euromanii”, konkursu wiedzy o Unii i Funduszach Europejskich, który dedykowany był młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W sumie rozegranych zostało 16 wojewódzkich finałów konkursu, w których udział wzięło blisko 800 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami. 96 laureatów I miejsca wygrało główną nagrodę, tj. wycieczkę do Brukseli. 192 osoby odebrały nagrody rzeczowe, w tym zestawy multimedialne dla swoich szkół.

Wysoka frekwencja oraz radość na twarzach osób uczestniczących w naszych imprezach to dowody na to, że inicjatywa była interesująca i potrzebna. Dziękujemy, że byliście z nami!