Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


18-03-2013

Szlaki komunikacyjne Polski Wschodniej

Brama Mazur z obwodnicą, Trasa Generalska w Białymstoku czy most na Wiśle w Połańcu to projekty realizowane z Programu Rozwój Polski Wschodniej. O wybranych drogach można przeczytać w nowej publikacji.

Nowoczesna obwodnica Ełku, nazywanego bramą Mazur, składa się z dwóch jezdni i kilku estakad oraz wiaduktów. Pierwsi kierowcy wjechali na nią w lecie 2012 roku. Dzięki nowej, 5-kilometrowej trasie można ominąć Ełk w drodze do przejścia granicznego w Gołdapi. Miasto liczy też na ożywienie inwestycyjne, bo – jak mówi prezydent Ełku Tomasz Andruszkiewicz – przy obwodnicach miast chętnie lokują się firmy.

Ważne inwestycje są realizowane również w południowej części Polski Wschodniej. Nowy most w Połańcu, poszerzona droga Chmielnik-Staszów i obwodnica Jędrzejowa sprawią, że świętokrzyskie zyska nowe połączenie z Podkarpaciem.

Dowiedz się więcej o drogach z Programu Rozwój Polski Wschodniej i o tym, dlaczego są tak potrzebne!

Pobierz publikację:

Broszura informacyjna "Budowa dróg i obwodnic w Polsce Wschodniej"   Budowa dróg i obwodnic w Polsce Wschodniej Plik w formacie PDF otwiera się w nowym oknie (317 KB)

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska