Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


11-05-2015

Tydzień Polski Wschodniej na EXPO 2015

Rozpoczął się Tydzień promocji Polski Wschodniej na EXPO 2015 w Mediolanie. Na zwiedzających w dniach 11-17 maja 2015 r. czekają m.in. urządzenie do badania DNA, symulatory lotnicze (samolot AN28 oraz śmigłowiec Black Hawk), interaktywna gra rowerowa, pokazy kulinarne, występy regionalnych zespołów. Jednym z punktów programu Tygodnia jest konferencja na temat potencjału gospodarczego Polski Wschodniej, którą 13 maja otworzy wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel.

Udział w mediolańskim EXPO organizowany jest w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, współfinansowanego z Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Celem jest przedstawienie możliwości inwestowania w makroregionie, zaprezentowanie jego potencjału turystycznego, a także nawiązanie współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Elementami wspólnymi dla wszystkich województw są: konferencja na temat potencjału Polski Wschodniej, pokazy kulinarne, katalog ofert przedstawicieli samorządu oraz filmy promocyjne województw.

Niektóre z wydarzeń i atrakcji promujących regiony Polski Wschodniej to:

  • wystawa podlaskiego wzornictwa,
  • interaktywna gra rowerowa,
  • symulator Green Velo promujący najdłuższą trasę rowerową w Polsce powstającą dzięki funduszom PO RPW,
  • dwa symulatory lotnicze,
  • VitaGenum – urządzenie do badania DNA,
  • Gimbala – urządzenie do stabilizacji i operowania aparatami oraz kamerami pod drony,
  • kamera do nagrywania filmów 360,
  • nowoczesne wydanie tradycyjnych produktów rękodzielniczych,
  • występy lokalnych zespołów.

***

Głównym celem udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie jest budowa trwałego zaufania dla marki POLSKA i Marki Polskiej Gospodarki. Prezentowany podczas wydarzenia wizerunek Polski ma opierać się na ukazaniu jej jako nowoczesnego, osiągającego sukcesy gospodarcze państwa oraz atrakcyjnego partnera biznesowego. Wszystkie podjęte przez polską stronę działania mają podkreślać, że jesteśmy krajem o europejskim stylu życia, otwartym i przyjaznym, stawiającym na nowoczesny design, a jednocześnie szanującym tradycję.

Wystawa trwa od  1 maja do 30 października 2015 r. Jej tematem jest „Wyżywienie planety, energia dla życia”. Tereny wystawowe są otwarte od 10.00 do 22.00. Według szacunków organizatorów, wystawę w sumie odwiedzi 20 mln osób. Polska dysponuje pawilonem samodzielnym. Więcej informacji o naszym udziale w EXPO 2015 znajduje się na stronie EXPO 2015 Link prowadzi do serwisu zewnętrznego

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska