Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


03-12-2012

Najlepszy pomysł na biznes

Wystarczy dobry pomysł. Specjaliści pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja konkursu Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out. Konkurs jest ogólnopolski, organizuje go Kielecki Park Technologiczny (KPT). Pula nagród wynosi 50 tys zł.

Firmy typu spin-off i spin-out to dwa rodzaje przedsiębiorczości akademickiej. Powstają, by komercjalizować wiedzę uczelni, instytucji badawczej lub przedsiębiorstwa. Tworzą je naukowcy, absolwenci, studenci. Firmy spin-off korzystają ze wsparcia kapitałowego i organizacyjnego organizacji macierzystej, a firmy spin-out są finansowo niezależne.

Najlepszy pomysł na biznes typu spin off/out

Rekrutacja do konkursu KPT potrwa do 31 grudnia 2012 r. do godz. 15:30. Mogą się zgłaszać studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie Kieleckiego Parku Technologicznego (KPT) Strona otwiera się w nowym oknie 

– Młodzi ludzie nie powinni się obawiać tego, że mają tylko pomysł. My pomożemy stworzyć biznesplan, a podczas zajęć powiemy, co trzeba zrobić, żeby rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej – mówi dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.

Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. – Najlepsi uczestnicy konkursu będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym – informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

 

Konkurs "Najlepszy pomysł na biznes"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs będzie miał kilka etapów. Najpierw uczestnicy w kilku zdaniach opisują swój pomysł na biznes. Osoby, których propozycje będą najciekawsze, zostaną zaproszone do udziału w szkoleniach. Podczas szkoleń będzie można się dowiedzieć, gdzie szukać wsparcia finansowego w pierwszym, najtrudniejszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po kilku tygodniach przygotowań nadejdzie czas na złożenie dokumentu i jego ocenę przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym.

Nagrody zostaną wręczone podczas gali biznesu. Wezmą w niej udział uczestnicy konkursu, przedstawiciele świata biznesu oraz nauki.

KPT powstał dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Jednym z jego celów jest, by młodzi ludzie interesowali się przedsiębiorczością i tworzyli nowe firmy. W Inkubatorze Technologicznym działa już 70 firm, w których pracuje ok. 300 osób.

Więcej informacji o konkursie: Kielecki Park Technologiczny Strona otwiera się w nowym oknie

 

 

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska