Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


02-01-2013

Rowerowa Polska Wschodnia

Budowie trasy rowerowej w Polsce Wschodniej będzie towarzyszyć kampania informacyjna. Powstaną m. in. filmy promocyjne i portal internetowy. Promocję zrealizuje Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

Do 2015 r. w Polsce Wschodniej powstanie jedna z najdłuższych w Europie tras rowerowych. Będzie miała ok. 2 tysięcy km. Trasą rowerową Polski Wschodniej będzie można przejechać znad Zalewu Wiślanego na Kielecczyznę. Budową zajmuje się pięć wschodnich województw, przez które będzie poprowadzona trasa. W projekcie zaplanowano odnowienie istniejących już szlaków, budowę nowych, wykorzystanie dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i oznakowanie całej trasy. Inwestycja będzie kosztowała 274 mln zł, dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Więcej informacji o projekcie "Trasy rowerowe Polski Wschodniej" znajduje się w zakładce www.polskawschodnia.2007-2013.gov.pl/roweryStrona otwiera się w nowym oknie

Promocja i jej koncepcja

Inwestycji będzie towarzyszyła kampania informacyjna. Jak będzie wyglądać? Będą to m. in. spoty w radiu i telewizji, portal internetowy, reklama zewnętrzna, wydarzenia promocyjne i działania PR. Ich koncepcję określi "Program promocji i rozwoju tras rowerowych w Polsce Wschodniej na lata 2013-2020". Pomysł na kampanię zostanie oparty na badaniach ruchu turystycznego.

Promocją tras rowerowych zajmie się województwo świętokrzyskie, które w grudniu 2012 r. podpisało umowę na realizację projektu z partnerem – Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. To właśnie ROT będzie odpowiadał za całość działań promocyjnych.

Projekt "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – promocja" podobnie jak projekt "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej", będzie finansowany z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Na promocję tras rowerowych przeznaczono ponad 24 mln zł.

 

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska