Serwisy Funduszy Europejskich

Serwisy Funduszy Europejskich


08-10-2013

Konkurs "Eurokorzyści - podziel się swoją historią"


Już po raz drugi wybrano najlepsze historie osób, których życie zmieniło się dzięki projektom realizowanym z Funduszy Europejskich. Setki osób z całej Polski podzieliły się z nami swoimi historiami oraz pokazały, jak Fundusze Europejskie wpływają na ich bliższe i dalsze otoczenie.

Konkurs został ogłoszony w czerwcu, zgłoszenia można było przesyłać do 25 lipca. Przesłane historie pokazały, że Fundusze Europejskie podnoszą jakość życia w Polsce. Każda z historii była niepowtarzalna i dotyczyła zupełnie innych dziedzin życia. Dlatego jury nie miało łatwego zadania, wybierając finałową 10-tkę, która przeszła do drugiego etapu konkursu. Do 24 września każdy mógł oddać głos na jedną z finałowych historii, dołączając uzasadnienie swojego wyboru. Kilka tysięcy osób zagłosowało na swoich kandydatów, ale bezkonkurencyjnym zwycięzcą konkursu okazał się Pan Roman Głaz. Dzięki swojej determinacji, pasji i Funduszom Europejskim zbudował on własne miejsce pracy, a potem zagwarantował też miejsca pracy innym. Pan Roman wygrał wycieczkę po stolicach europejskich.

W konkursie przewidziano też nagrody pieniężne dla pięciu osób, które nadesłały najlepsze i najbardziej oryginalne (zdaniem jury konkursu) uzasadnienia oddanego przez siebie głosu.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.eurokorzysci.tvn.pl

Portal współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Pomoc Techniczna
2013 © Ministerstwo Rozwoju

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna.
© Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 2008-2019

NSS Unia Europejska